Zamrażarki płytowe - jak działają, co trzeba o nich wiedzieć?

search:

Wykorzystuje codziennie

Zamrażarka to urządzenie doskonale znane wszystkim z nas. W końcu używa się jej na co dzień w większości kuchni. Mrozimy szeroki wybór różnorodnych produktów spożywczych, zwiększając ich trwałość. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że oprócz tego rodzaju standardowych zamrażarek w użyciu są też profesjonalne urządzenia, które mogą być wykorzystywane na skalę przemysłową, na przykład zamrażarki płytowe.

Oznacza to, artykuły

Zamrażarki płytowe są wykorzystywane do kontaktowego zamrażania produktów. Oznacza to, że artykuły, które mają zostać zamrożone powinny mieć z nimi bezpośrednią styczność. Zamrażanie odbywa się bardzo szybko, co w praktyce okazuje się bardzo wygodne. Domowe zamrażarki nie mogą z nimi się równać pod tym względem.

Ważne, głównie sytuacji przetwórstwa

Dzięki temu, że proces zamrażania przebiega szybko, smak oraz wygląd produktów pozostają niemal niezmienione. To ważne, szczególnie w przypadku przetwórstwa owoców i warzyw. W końcu każdy z nas woli wybierać produkty, które ładnie się prezentują i dobrze smakują od tych o przeciętnym wyglądzie i smaku.

Największym atutem zamrażarek płytowych jest wysokie tempo procesu zamrażania. Żaden inny rodzaj zamrażarek nie może się z nimi równać pod tym względem.

Zamrażarki płytowe można podzielić, zależnie od sposobu ułożenia płyt, które je tworzą. Na tej podstawie wyróżniamy zamrażarki płytowe pionowe i poziome.

Zamrażarki płytowe formę płyt

W obu przypadkach zasada budowy i działania zamrażarek pozostają niezmienne. Zamrażarki płytowe mają postać płyt o dużej powierzchni. Pod nimi znajduje się system cienkich kanalików, przez które przepływa czynnik chłodzący. W zetknięciu z płytą wykonaną z cienkiego aluminium, doskonale przewodzącego ciepło, czynnik chłodzący pobiera część energii cieplnej z otoczenia, prowadząc do obniżenia jego temperatury.